За час повномасштабної війни в Україні було ухвалено 6,8 тис. вироків корупціонерам. Найбільше – у Львівській, Вінницькій та Одеській областях. Водночас основною формою покарання корупціонерів в Україні у 2024 році є штраф – його присудили у 98% випадків.
Про це повідомляє Опендатабот. Зазначається: цього року найчастіше корупціонерів притягають до відповідальності за пропозицію, обіцянку чи надання неправомірної вигоди посадовій особі – 663 вироки або 37,7% від загальної кількості.
На другому місці – несвоєчасне подання декларацій. Таких вироків було ухвалено 623, або 35,4%. При цьому наголошується: кількість таких вироків збільшилась у 34 рази порівняно з минулим роком.
“У НАЗК (Національне агентство із запобігання корупції. – Ред.) зазначають, що дані про несвоєчасне подання декларацій почали надходити лише з квітня 2024 року, коли завершилися одразу три кампанії декларування. Це десятки тисяч заяв, і зараз не всі опрацьовані. Ймовірно, у наступні роки ця цифра зросте та зрівняється з показниками повномасштабного вторгнення”, – пояснили аналітики.
Також, наголошується, корупціонерів часто карають за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Був винесений 281 вирок, що становить 16% загальної кількості.
Як карають корупціонерів в Україні
Водночас, наголосили аналітики, основною формою покарання корупціонерів в Україні є штраф. Його присудили у 98% випадків у 2024 році – 1714 вироків.
“Лише 1,5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі. Це 27 вироків”, – повідомили автори матеріалу.
Як повідомляв OBOZ.UA, за соцопитуванням, в Україні питання реформування різних секторів суспільства та держави залишаються в центрі уваги громадськості. Однією з найактуальніших тем є боротьба з корупцією.
Джерело: OBOZ.UA