У Центральному виборчому комітеті Грузії після проведення парламентських виборів поскаржилися на “безпідставні напади й необґрунтовані звинувачення”. ЦВК закликала прокуратуру розпочати розслідування заяв щодо фальсифікації результатів.

Відомству не сподобалося, що опозиція та президентка країни Саломе Зурабішвілі вважають вибори сфальсифікованими й відмовилися визнавати оголошені підсумки. Мовляв, Зурабішвілі “дискредитує електронні виборчі технології” і “ось уже кілька днів розпалює недовіру… з необґрунтованими, неаргументованими та хибними звинуваченнями”. Про це пише агентство “Новини-Грузія“.

На думку ЦВК, Зурабішвілі, а також “представники деяких політичних партій, які беруть участь у виборах, безпідставно нападають на ЦВК і необґрунтованими звинуваченнями намагаються завдати шкоди репутації відомства”.

У Центрвиборчкомі відхрещуються від фальсифікацій. Начебто аудит електронних систем голосування проводила американська компанія, яка не виявила жодних недоліків.

Також у ЦВК стверджують, що готові співпрацювати зі слідством і надати всю необхідну інформацію.

Згідно з попередніми даними Центральної виборчої комісії Грузії, на парламентських виборах 26 жовтня керівна проросійська партія “Грузинська мрія” отримала близько 54% голосів, хоча дані екзитполу свідчили про перевагу опозиції.

Згідно з офіційною інформацією ЦВК, опозиційні партії набрали: “Коаліція за зміни” – 11,04%, “Єдність – Національний рух” – 10,17%, “Сильна Грузія” – 8,8%, “Гахарія за Грузію” – 7,8%.

Міжнародні спостерігачі заявили про численні повідомлення про тиск на громадян, залякування, дискредитацію спостерігачів і низку інших порушень, зокрема випадки насильства щодо представників опозиції.

Це були не вибори, а тотальне шахрайство. Я не визнаю ці вибори“, – відреагувала на ситуацію Зурабішвілі. 28 жовтня протестувальники перекрили проспект Руставелі у Тбілісі.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас скандальний прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан привітав “Грузинську мрію” з перемогою на парламентських виборах. На його думку, ця партія не дозволила перетворити Грузію на “другу Україну”.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *