Українці у Литві можуть отримати виплату в розмірі 176 євро на особу. Кошти призначені для воєнних біженців, що знову прибули, а щоб їх отримати, необхідно зареєструватися в Департаменті міграції та відповідати вимогам.

Як повідомляє LRT, виплата буде одноразовою, а надасть її Вільнюський офіс Міжнародної організації міграції (МОМ Литва). Отримати її можуть громадяни України, які вперше прибули до Литви з України та перетнули зовнішній кордон Європейського Союзу (ЄС) не раніше ніж 40 календарних днів тому.

Охочі отримати виплату повинні зареєструватися в Департаменті міграції для отримання тимчасової посвідки на проживання в Литві. Також необхідно відповідати певним критеріям, оскільки допомога надається таким категоріям:

  • самотні батьки чи опікуни дітей віком до 18 років;
  • сім’ї з трьома та більше дітьми до 18 років;
  • сім’ї з дитиною з обмеженими можливостями до 18 років (підтримка буде надана дітям та дорослим);
  • вагітні жінки;
  • особи 60 років та старші;
  • особи з обмеженими можливостями.

“Наразі кількість прибулих, звісно, зменшилася, але щотижня ми приймаємо кілька десятків українців, які рятуються від жахів війни, і їм, безумовно, потрібна насамперед фінансова допомога. Тому ми забезпечимо вразливим біженцям війни одноразові виплати на найнеобхідніші витрати”, – заявив глава МОМ у Литві Ейтвідас Бінгяліс.

За даними Департаменту міграції литовського МЗС, всього з початку повномасштабної російської агресії проти України в Литві зареєстрували 89 тис. воєнних біженців. Чинний дозвіл на проживання в країні на основі тимчасового захисту мають понад 44,3 тис. із них. У серпні влада Литви дозволила їм проживати в країні ще протягом одного року, продовживши термін дії тимчасового захисту до 4 березня 2026 року.

Також OBOZ.UA повідомляв, що уряд Литви більше не покриватиме плату за навчання для українських біженців – з вересня цього року ця схема не буде доступна новим студентам з України. Водночас ті студенти, які вже вступили на навчання, зможуть його закінчити безкоштовно.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *