Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не має наміру приходити до прокуратури, до якої її викликали для опитування щодо її заяв про фальсифікацію минулих парламентських виборів. Натомість вона порадила прокурорам “займатися своєю справою”.

Про це президентка Грузії повідомила під час брифінгу, присвяченому процесу виборів у країні. Також голова держави показала відео, на якому зафіксовано факти порушень виборчого законодавства керівною партією “Грузинська мрія”.

“Я раджу прокуратурі нарешті розпочати й займатися своєю справою, уникаючи політичного зведення рахунків із президентом. У цей момент наші партнери теж на це дивляться – чи зможе прокуратура бути незалежною та неупередженою. Тож нехай прокуратура почне свою роботу, а президент займеться своєю. Як президент, я продовжу свою роботу і не збираюся звітувати перед прокуратурою”, – заявила Саломе Зурабішвілі.

Окремо президентка Грузії додала, що виклик до прокуратури “дивним чином збігся із вказівками Медведєва”, вочевидь, маючи на увазі колишнього президента, заступника голови радбезу Росії Дмитра Медведєва. Той написав у мережі, що Саломе Зурабішвілі “необхідно усунути з посади та заарештувати”.

“Я звертаюся до прокуратури: ви підзвітні народу. Громадськість вимагає від вас негайного розслідування, а не моїх доказів. Також ніхто не очікує, що прокуратура в цій ситуації розпочне очевидні політичні процеси проти президента”, – додала Саломе Зурабішвілі.

Як повідомляв OBOZ.UA, Зурабішвілі відмовилася визнати результати парламентських виборів, заявивши, що в країні відбулася “російська спецоперація”. Центрвиборчком, зі свого боку, заявив, що президентка Грузії та представники опозиції “нападають на ЦВК з безпідставними звинуваченнями”, та звернувся до прокуратури.

У прокуратурі заявили, що розслідують як факти “можливого фальшування парламентських виборів”, так і звернення Центрвиборчкому.

Після того, як у Грузії відбулося голосування на парламентських виборах, ЦВК країни оголосив переможцями проросійську партію “Грузинська мрія” з результатом 54,08% голосів, хоча дані екзитполу засвідчували перевагу опозиції.

Міжнародні спостерігачі заявили, що вибори відбулися зі значними порушеннями, йдеться про тиск на громадян, залякування, дискредитацію спостерігачів і низку інших порушень, зокрема випадки насильства щодо представників опозиції.

Європейський Союз закликав ЦВК Грузії провести швидке, прозоре та незалежне розслідування щодо повідомлень про порушення на виборах до парламенту країни та усунути ці порушення. У ЄС назвали цей крок необхідним для відновлення довіри до виборчого процесу.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *