У США з нетерпінням очікують на результати президентських виборів, які закінчаться у вівторок, 5 листопада. Переможця інавгурують 20 січня 2025 року, Дональд Трамп чи Камала Гарріс стане 47-м президентом США.
У боротьбі за головну посаду зійшлися демократична кандидатка Камала Гарріс та республіканець Дональд Трамп. Проте навіть після закриття виборчих дільниць ввечері результати можуть бути невідомі одразу. Близька конкуренція між кандидатами та особливості підрахунку можуть затягнути процес визначення переможця на кілька днів або навіть тижнів.
Досвід 2020 року та ймовірні затримки у підрахунку
Вибори 2020 року стали прикладом того, як остаточні результати можуть затримуватись: оголошення переможця відбулося лише через чотири дні після голосування. Цього разу дільниці у деяких штатах підготувалися швидше обробляти бюлетені, але інші змінили порядок підрахунку, що може вплинути на темпи оголошення результатів. Хоча цього разу голосів, поданих поштою, менше, однак у ключових штатах, де вирішується доля виборів, інтрига може зберігатися довше.
Процес підрахунку голосів
Підрахунок голосів розпочинається з бюлетенів, поданих у день виборів, потім йде обробка поштових та закордонних бюлетенів. Проте вузька різниця у результатах може спричинити автоматичний перерахунок голосів, що ще більше затягне процес. Наприклад, у штаті Пенсільванія автоматичний перерахунок активується у разі різниці у пів відсотка між кандидатами.
Історичні приклади затримок результатів
В окремих випадках затримки були звичними для американських виборів. Зокрема, у 2000 році результат перегонів між Джорджем Бушем та Альбертом Ґором оголосили лише 12 грудня після втручання Верховного суду. На виборах 2020 року ситуація ускладнилася, коли Дональд Трамп відмовився визнавати перемогу Джо Байдена, а його прихильники здійснили заворушення у Капітолії.
Можливі затримки через технічні та правові проблеми
Окрім перерахунків, результати можуть затримуватися через інциденти, які впливають на процес підрахунку, як-от технічні проблеми на виборчих дільницях. Також ймовірні судові розгляди щодо спірних бюлетенів, що може вплинути на загальний результат перегонів.
Процес сертифікації та інавгурація
Навіть у разі оскарження результати виборів повинні пройти сертифікацію на рівні штатів і країни. Після цього делегати Колегії виборців проголосують 17 грудня, а новий президент офіційно розпочне термін на посаді після інавгурації, яка відбудеться 20 січня 2025 року.
Як повідомляв OBOZ.UA, демократка Камала Гарріс може перемогти республіканця Дональда Трампа на виборах президента США, вважає британська компанія Focaldata, яка спеціалізується на опитуваннях громадської думки. Її інноваційна методика передбачає саме такі результати.
Джерело: OBOZ.UA