Російські дрони все частіше порушують повітряний простір країн НАТО. Під час таких незначних, на перший погляд, інцидентів росіяни дискредитують Альянс.

“Добре відомо (навіть росіянам), де сьогодні проходять географічні межі НАТО. Але ніхто не знає, де у НАТО межа терпіння. Коли теоретично найпотужніший військовий альянс в історії на практиці буде готовий захищати свої кордони? Цю інформацію стратегічної цінності росіяни здобувають традиційним для себе способом – цинічною розвідкою боєм”, – написав Подоляк.

Він нагадав, що протягом вихідних під час атак на територію України російські дрони двічі порушували повітряний простір держав НАТО.

“Дослід проведено, отримано чіткий результат. Тепер противник знає: НАТО не відповідатиме на порушення повітряного простору безпілотними апаратами та атаку на свою територію, що не призвела до жертв. Що буде далі, легко передбачити: порушення кордону літаками й можливі “інцидентні атаки” з невеликою кількістю жертв”, – зазначив радник керівника ОП.

За його словами, росіяни завжди застосовують примітивну “тактику салямі”: дискредитують НАТО під час незначних, на перший погляд, інцидентів.

“Вони повільно ескалують конфлікт, намагаючись уникнути активації статті 5 Статуту блоку про взаємну оборону. Мета – розхитати впевненість окремих членів Альянсу, змусити замислитися про сепаратні домовленості з РФ. І хто може сказати, що цей план не працює?”, – додав Подоляк.

Водночас, як пояснили у ЦПД, такими провокаціями Кремль намагається дестабілізувати ситуацію в країнах НАТО та залякувати населення цих країн загрозою прямого збройного конфлікту з Росією.

“Страх, як вважають у Кремлі, має перешкоджати наданню військової допомоги Україні”, – зазначили у Центрі.

Російські дрони у повітряному просторі НАТО

Нагадаємо, вчора, 8 вересня, президент Латвії Едгар Рінкевичс повідомив, що у східній частині його країни впав російський військовий безпілотник. У Латвії розпочали розслідування.

Також, за даними Повітряних сил, у ніч із 7 на 8 вересня російський дрон залетів у Румунію з Одеської області. Тоді ж мешканці прикордонних з Україною румунських повітів отримали сповіщення про загрозу падіння об’єктів.

Джерело: РБК Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *