Вартість золота в Україні, як і в усьому світі, досягла рекордних позначок. Тройська унція 21 вересня 2024-го коштує 108 тис. грн, а ще п’ять років тому вартість становила 37,5 тис. грн. У разі інвестиції в 1 тис. доларів за п’ять років можна було заробити 41,9 тис. грн.

Це випливає із розрахунків OBOZ.UA. Так, тисяча доларів у серпні 2019-го, тобто п’ять років тому, коштувала всього 25,1 тис. грн. Припустімо, що українець інвестував таку суму в гривні в банківське золото або в американську валюту.

  • Якщо інвестувати в долар. За п’ять років інвестиція в долари могла б принести прибуток у розмірі 16,5 тис. грн. Це всього близько 3,6 тис. грн за рік.
  • Якщо інвестувати в євро. П’ять років тому за 25,1 тис. грн можна було купити 906 євро. Зараз таку кількість євро можна продати вже за 42 тис. грн. Тобто прибуток сягатиме 16,8 тис. грн. Це більше, ніж інвестиційний дохід від долара.
  • Якщо інвестувати в золото. За 25,1 тис. грн п’ять років тому можна було купити 0,65 тройської унції золота. Зараз таку кількість золота можна продати вже за 70,2 тис. грн. Тобто прибуток – 45,1 тис. грн.

Тож купувати золото в рази вигідніше, ніж долари чи євро.

Скільки коштує золото

Котирування грудневих ф’ючерсів на золото на біржі Comex. Останнього робочого дня тижня ціна контракту сягала рекордних $2644,9 за унцію, проте на 18:35 відкотилася до $2641,2 за унцію, що на 1% вище за значення на кінець попередньої сесії, повідомляє Інтерфакс.

“Бики” на ринку дорогоцінних металів радіють після агресивного зниження відсоткових ставок Федеральною резервною системою”, – пише аналітик Джим Вайкофф на сайті трейдингової компанії Kitco.

Федрезерв зменшив базову відсоткову ставку одразу на 50 базисних пунктів (б. п.) за підсумками засідання в середу – до 4,75-5% річних. Зниження стало першим із березня 2020 року й рекордним із 2008 року. З початку поточного року золото подорожчало на 22%.

Як раніше писав OBOZ.UA, Україна вже три роки не поповнювала свій золотий запас на світовому ринку – цей показник залишається на рівні 27,1 тонни. Однак у 2024 році Нацбанк прозвітував про збільшення частки золота у міжнародних резервах країни – це сталося через зростання вартості самого металу.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *