Рівень мобілізації в Україні зараз знизився. Тому треба вживати “радикальних” заходів, зокрема і знижувати призовний вік.
Таку думку висловив народний депутат і секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в інтерв’ю NV. Він наголосив, що це дуже серйозне питання і “спускати на гальма” мобілізацію не можна.
За словами Костенка, “потрібно не боятися” говорити про погіршення мобілізації та вживати заходів, які “можуть для когось звучати радикально, кардинально”.
Нардеп переконаний, що президент Володимир Зеленський як верховний головнокомандувач та міністр оборони Рустем Умєров мають брати на себе відповідальність щодо мобілізації та використовувати “різні методи” для її здійснення.
Такими методами, на його думку, є підвищення мотивації різних категорій населення для служби на контракті, а також зниження призовного віку.
Якщо таких заходів не вживати, то скоро мобілізація “піде в мінус”, вважає депутат.
“Ось на це треба звернути увагу – набір людей, правильних, не просто всіх підряд. Найбільша проблема – ми набираємо всіх підряд, у нас велика армія, а на полі бою нікого немає, бо набираємо обмежено придатних”, – наголосив Костенко.
Зазначимо, що всього місяць тому президент України Володимир Зеленський запевняв, що мобілізація в країні збільшилася, і в бригадах української армії, які відчувають брак особового складу, незабаром буде поповнення.
А видання New York Times писало, що в Україні після набрання чинності нового закону про мобілізацію щомісяця в армію нібито набирають до 30 тисяч осіб, хоча підтвердити таку статистику журналістам не вдалося. Темпи приблизно відповідають мобілізації у Росії.
Як повідомляв OBOZ.UA, у Міністерстві оборони України підтвердили, що темпи мобілізації зросли. У відомстві вважають, що гострої потреби у зниженні мобілізаційного віку немає.
Джерело: OBOZ.UA