За прогнозами, протягом наступного тижня (11-18 листопада) в українських банках курс готівкового долара перебуватиме в межах 41,2-41,9 грн. Увечері ж 8 листопада вони встановили його на рівні 41,2/41,65 грн (купівля/продаж). Таким чином, не виключається зростання курсу в продажу при його збереженні в купівлі.

А ось в обмінниках очікується зростання курсу як в купівлі, так і в продажу. Так:

  • Прогнозується, що з понеділка вартість американської валюти у них перебуватиме у межах 41,2-41,8 грн.
  • Увечері 8 листопада вони визначили вартість американської валюти у середні 41,13/41,57 грн.

Загалом, наголошується, наступного тижня ситуація на валютному ринку може бути досить оптимістичною. Зокрема, попит та пропозиція можуть “бути врівноважені, природним шляхом”.

“Водночас Нацбанк не кине ринок напризволяще. Адже він буде готовий будь-якої миті в разі загрози втрутитися та вдовольнити попит, таким чином досягаючи загального балансу”, – розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий.

Він зазначив: позитивні новини про черговий транш від МВФ і схвалення країнами G7 кредиту на майже 50 млрд доларів “унеможливлять напругу на міжбанку”. Адже частина коштів з якого надійде до країни ще цього року,

З іншого боку, незабаром розпочнеться глобальний передсвятковий період, якому передує сезон знижок – “Чорна п’ятниця”. Тому, зазначив Лєсовий, на готівковому ринку також варто очікувати відносної рівноваги.

“Попит на валюту, який у цей час “зазвичай у середньому на 10% більший, ніж в інші місяці”, гаситиме частина громадян, які продаватимуть валюту. Щоб “зробити необхідні передсвяткові закупівлі та скористатися знижками”, – пояснив банкір.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, розповів старший економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай, Нацбанк зацікавлений у тому, щоб гривневі депозити та облігації залишалися привабливими для населення. Тобто їхня прибутковість перекривала річну девальвацію гривні. А тому ті українці, які просто скуповують іноземну валюту, зокрема долари, та зберігають її вдома замість купівлі облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) чи відкриття депозиту, втрачають вартість цих коштів

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *