За даними української розвідки, Білорусь стягнула до кордону з Україною свою армію та “вагнерівців”. У свою чергу, Київ вимагає, щоб Мінськ відвів війська.

Зокрема, розвідка України має дані, що збройні сили Білорусі під виглядом навчань зосереджують особовий склад, техніку, танки, артилерію, РСЗВ та ППО в Гомельскій області біля північних кордонів України. Крім того, зафіксовано найманців колишньої ПВК “Вагнер”.

У МЗС зазначили, що проведення навчань поблизу кордону та Чорнобильської АЕС створюють загрози національній безпеці України та світовій безпеці загалом.

“Закликаємо посадових осіб Білорусі не робити трагічних для власної країни помилок під тиском Москви, а її збройні сили – припинити недружні дії та відвести війська від державного кордону України на відстань, що перевищує дальність ураження наявних у РБ систем вогню”, – йдеться у повідомленні.

У МЗС наголосили, що Україна ніколи не робила і не збирається робити жодних недружній дій проти білоруського народу.

Однак у разі порушення кордону, українська держава застосує всі заходи для самооборони.

“Застерігаємо, що у разі порушення кордону, Україна використає всі необхідні заходи для самооборони, і всі скупчення військ, об’єкти та шляхи постачання в Білорусі стануть законними цілями для ЗСУ”, – резюмували у відомстві.

Курська операція та дії Білорусі

На початку серпня, 6 числа, російські ЗМІ повідомили, що в Курській області почалися бої. За їхніми твердженнями, на територію Росії увійшли Сили оборони України.

У соцмережах з’являлися кадри із захопленими в полон військовими РФ, а також строковиками. Через тиждень після початку бойових дій на території РФ, президент України Володимир Зеленський підтвердив, що ЗСУ зайшли в Курську область. Крім того, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський у своїх доповідях інформував про успіхи українців на території РФ. Так, станом на сьогодні, Україна контролює понад 90 населених пунктів Курської області Росії.

Водночас на днях, моніторингова група “Беларускі Гаюн” повідомила, що після початку операції ЗСУ в Курській області, Білорусь перекинула щонайменше тисячу військових в Гомельську область, що межує з Україною. Війська почали перекидати починаючи з 10 вересня.

Джерело: РБК Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *