В Україні розширилася ініціатива “Принципи бізнесу, дружнього до ветеранів та ветеранок”. До відповідного меморандуму приєдналася фармацевтична компанія “Дарниця”.

Про це 11 листопада повідомила пресслужба компанії. Підписання “Принципів дружнього до ветеранів бізнесу – це не просто гарний жест. Насамперед – це фіксація нашого зобов’язання на всіх рівнях нашого бізнесу підтримувати ветеранів, які повертаються до громадянського життя”, – розповів Генеральний директор фармацевтичної компанії “Дарниця” Андрій Обрізан.

Для цього, за його словами, компанія створює умови для інтеграції та повноцінної участі ветеранів та ветеранок у житті бізнесу. “Я радий сьогодні представляти “Дарницю”, яка долучається до спільноти відповідального бізнесу. Разом ми підтримуємо наших захисників та захисниць, а отже, будуємо майбутнє сильної та незалежної держави”, – резюмував Андрій Обрізан.

Завдяки цій ініціативі український бізнес збирається забезпечувати умови для повернення ветеранів та ветеранок на робочі місця. У перспективі це сприятиме їх реабілітації та інвестиціям у розвиток інклюзивних робочих просторів та послуг.

Принципи бізнесу, дружнього до ветеранів та ветеранок, були розроблені Starlight Media за експертної підтримки Veteran Hub у партнерстві з Forbes Ukraine та Міністерством у справах ветеранів. Загалом меморандум включає 12 ключових векторів, що спрямовують дії компанії на користь підтримки воїнів та їх близьких у корпоративній культурі, сервісах, комунікації та взаємодії.

Зокрема, підписанти зобов’язуються забезпечувати справедливі та недискримінаційні умови для рекрутингу та повернення ветеранів та ветеранок на робоче місце. Для цього має проводитися навчання рекрутингових та hr команд, підготовка керівників та керівниць.

Також пункт включає зобов’язання створювати гнучкі умови праці, реалізовувати профільні програми адаптації та менторства. У меморандумі також прописано створення корпоративних програм та можливостей для освіти та перекваліфікації ветеранів та ветеранок.

Крім того, принципи включають плани інвестувати в розвиток корпоративної культури, дружньої до ветеранів та ветеранок, забезпечувати доступ до якісних програм підтримки фізичного та психологічного здоров’я, сприяти реабілітації. А також – забезпечувати інвестиції в розвиток інклюзивних робочих просторів, сервісів та продуктів, зокрема:

  • обладнувати безбар’єрні робочі місця;
  • інвестувати в доступність сервісів та послуг для людей з інвалідністю (клієнтів, працівників/робітниць, партнерів/партнерок).

Окремо прописані зобов’язання забезпечувати увагу до гендерних особливостей та потреб ветеранів та ветеранок. Також підприємства обіцяють створювати програми та сервіси для підтримки сімей ветеранів та ветеранок, а також сімей загиблих та безвісти зниклих.

Також компанії планують підтримувати бізнес ветеранів та ветеранок, їхніх партнерів та партнерок і сімей загиблих – зокрема, у закупівлях і маркетингових зусиллях. Крім того, передбачається внесення благодійних внесків на підтримку ветеранських спільнот та профільних організацій, надання ресурсів бізнесу (просторів/техніки/знань) для їх ефективного функціонування, адвокаційні соціальні та інформаційні кампанії.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше у Міноборони також заявили про плани залучати до розмінування територій ветеранів та осіб з інвалідністю. Зазначається, що однією з головних цілей цієї діяльності у системі відомства є рівний доступ до роботи у цій сфері.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *