Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що людей з ВІЛ і туберкульозом можуть мобілізувати. Однак придатність до військової служби залежить від стадії хвороби.

Що саме розповів речник Міноборони

Речник Міністерства оборони розповів, що в питанні мобілізації “треба відштовхуватись від того, що основним критерієм придатності до військової служби є функціональність людини, яка визначається відповідно до нормативно-правових актів”.

“Це означає, що кожен випадок оцінюється окремо. Ви сказали про ВІЛ. Наприклад, для осіб із ВІЛ чи туберкульозом придатність до служби оцінюється на основі того, наскільки хвороба впливає на їхню здатність виконувати військові завдання”, – пояснив він.

Лазуткін уточнив, що “придатність до військової служби для осіб з ВІЛ залежить від стадії хвороби“.

“Безсимптомне носійство або стабільний стан – це одне. Такі люди є придатними до служби. Імунна субкомпенсація – це вже інша історія”, – наголосив він.

Представник МОУ зауважив, що “такі люди придатні до служби у тилових частинах лише – де немає необхідності виконувати бойові завдання й навантаження інакше”.

“Імунна декомпенсація – це третя історія. Такі люди є непридатними до військової служби та підлягають виключенню з обліку”, – пояснив речник.

За словами Лазуткіна, для осіб з туберкульозом “також передбачені чіткі критерії”.

“Наприклад активний туберкульоз з виділеннями або наявністю розпаду легеневої тканини – це точно автоматично робить людину непридатною до служби”, – зазначив він.

Насамкінець спікер нагадав: “Якщо до армії мобілізують людей, які не повинні бути призвані через стан здоров’я, це є порушенням наказу 402 Міноборони”.

“У наказі все прописано. Відповідальність за такі випадки лежить на лікарях військово-лікарської комісії (ВЛК)”, – підсумував Лазуткін.

Чому в Міноборони згадали про ВІЛ і туберкульоз

Нагадаємо, 12 листопада народний депутат Олександр Федієнко (член депутатської фракції політичної партії “Слуга народу”) повідомив у своєму Telegram-каналі про “болюче питання”.

“Це наказ 402 МО, який був ухвалений разом із МОЗ. Я не знаю зовнішні фактори, за якими приймали це рішення. Бо вже тоді, одразу, керівники ТЦК казали, що це – повна дурість”, – розповів він.

Нардеп пояснив, що йдеться, серед іншого, про мобілізацію людей з ВІЛ або ж з відкритою формою туберкульозу.

“Нещодавно мобілізували людину, яка не чує, та людину, де у висновку ВЛК написано, “розумова відсталість такої-то ступені, ускладнене порушення мовлення, часткова атрофія мозку” і т.д.”, – поділився парламентар.

Насамкінець він висловив сподівання, що представники МОУ та МОЗ “приділять увагу цьому наказу 402”.

Читайте також, людей з якими хворобами не повинні мобілізувати навіть під час війни.

Джерело: РБК Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *