Останніми днями з подачі журналіста німецького видання BILD Юліана Рьопке в українському медіапросторі обговорюється ймовірна передача Німеччиною Україні 4000 дронів виробництва німецької компанії Helsing. Рьопке стверджує, що ці безпілотники є ледь не аналогом німецьких крилатих ракет Taurus, щоправда, у “мініваріанті”.

Насправді інформації щодо цих БпЛА, ба навіть про їхню назву у відкритих джерелах – обмаль. Що відомо про безпілотники, що можуть посилити українську армію, розповіли експерти Defense Express.

Насамперед військовий портал наголосив на тому, що компетентність Рьопке викликає певні сумніви у фахових колах, а Офіс президента України кілька разів прирівнював деякі його заяви до російської пропаганди. Тож його заяви про те, що Німеччина нібито передає замість крилатих ракет Taurus цілих 4000 “міні-Таурусів” у вигляді дронів, не варто безумовно сприймати на віру.

До того ж, припускають у Defense Express, мова може йти не стільки про передачу безпілотників, скільки про результативну співпрацю України із німецьким виробником Helsing у виготовленні дешевих засобів ураження у прифронтовій зоні.

Дрони Helsing: що про них відомо

А відомо про загадкові німецькі безпілотники мало. У відкритих джерелах не зазначається навіть назва БпЛА, лише вказується компанія-виробник, вже згадана Helsing.

Водночас вони вирізняються розвинутим “штучним інтелектом”, що забезпечує можливості для автономного ураження цілей та ігнорування РЕБ, мають у чотири рази більшу дальність, ніж українські дрони-камікадзе, а на додачу – ще й дешевші за американський Switchblade чи російський “Ланцет”.

“Останнє прямо говорить про те, що сам дрон і є баражуючим боєприпасом для ураження цілей на дальності у 40-60 км. Що також приблизно у чотири рази більш за українські FPV-дрони-камікадзе. Вже на основі цього можливо одразу зрозуміти, що ні про які “міні-Тауруси” чи хоча б про частку можливостей Taurus у цих дронах мова не йде. Бо задача цієї німецької крилатої ракети – знищення високозахищених об’єктів за допомогою 480-кг бойової частини на дальності понад 500 км”, – спростували твердження Рьопке у Defense Express.

Водночас експерти наголосили: навіть за можливості подолати 500+ км, дрон, на відміну від ракети, не зможе завдати таких же уражень, адже має значно меншу бойову частину, що не перевершує кількадесят кілограмів. Тим більше, якщо йдеться про Helsing, які, судячи з наявної інформації, є своєрідною модифікацією дронів-камікадзе з бойовою частиною у кілька кілограмів, чого достатньо, аби підбити бронетехніку, але замало для знищення серйозніших військових цілей.

Про це, додають у Defense Express, свідчать ймовірні фото згаданих дронів.

“Й таким чином мова йде про аналог Switchblade, який, як зазначено, буде постачатися у кількості декілька сотень на місяць до повного виконання контракту у 4000 одиниць. Якщо мова йде про річний контракт, то це про 333 дрони на місяць. І хоча, об’єктивно, цей дрон від Helsing і може бути чудовим засобом для ураження російських цілей у фронтовій та ближній прифронтовій зоні, але це ніяк не аналог крилатої ракети”, – застерегли українців від завищених очікувань у Defense Express.

При цьому експерти висловили сумніви щодо того, що згадані дрони виробляються у Німеччині. Адже компанія Helsing займається, згідно з публічною інформацією, лише розробкою бойового штучного інтелекту. Зокрема, вона є співрозробником ШІ для винищувача шостого покоління FCAS.

Водночас ще 24 лютого 2024 року повідомлялося, що Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості підписало меморандум про взаєморозуміння з концерном Helsing. У документі йшлося про “впровадження технологій штучного інтелекту в дрони, зокрема БпЛА, українського виробництва”.

Тож не виключено, резюмували у Defense Express, що названі журналістом BILD “міні-Таурусами” безпілотники є результатом поєднання німецьких технологій у програмному забезпеченні з виробництвом дронів в Україні. Що, зрештою, й могло створити передумови для виробництва баражуючих боєприпасів, що будуть дешевші за американський Switchblade чи російський “Ланцет”.

Нагадаємо, 18 листопада видання Bild повідомило, що Німеччина найближчим часом розпочне передачу Україні новітніх дронів-камікадзе Helsing, оснащених штучним інтелектом. Ці безпілотники видання назвало “міні-Taurus” через їхню функціональність і дальність.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *