Армія оборони Ізраїлю у ніч проти 3 жовтня завдала масованого удару по південному передмістю Бейрута в Лівані. Удар було спрямовано на підземний бункер “Хезболли”.
У ньому на момент атаки міг перебувати наступник нещодавно ліквідованого лідера “Хезболли” Хасана Насралли Хашім Сафі ад-Дін, його доля наразі невідома. Про це повідомляють Аxios, The New York Times та The Times of Israel.
Західні видання з посиланням на трьох неназваних високопоставлених посадовців Ізраїлю повідомили про удари ЦАХАЛ по підземному бункеру у ніч проти четверга, де на той момент проходило засідання вищого керівництва “Хезболли”. Участь у ньому, зокрема, брав і вірогідний наступник Насралли Хашім Сафі ад-Дін, який дивом уникнув загибелі під час авіаударів минулого тижня, коли було ліквідовано вище керівництво угруповання.
Ліванські ЗМІ вже назвали цей удар Ізраїлю “набагато масштабнішим” від того, під час якого було ліквідовано Насраллу, він став “одним із найсильніших” за останній рік. При цьому даних щодо кількості постраждалих немає, як немає й доказів того, чи дійсно Сафі ад-Дін на момент атаки перебував у бункері на південній околиці Бейрута.
“Цей удар був ознакою того, що Ізраїль не припинив свою кампанію з усунення керівництва угруповання, яке підтримується Іраном, майже через тиждень після вбивства Насралли”, – констатує The New York Times.
Видання також звернулося по коментар до ЦАХАЛ. Там на прохання прокоментувати удар “відповіли не відразу”. Водночас, уточнює The New York Times, незадовго до удару ізраїльські військові видали наказ про евакуацію жителів району Бурдж аль-Бараджне на півдні Бейрута – і невдовзі після цього серія потужних вибухів сколихнула південне передмістя Бейрута Дахію.
“Ударні хвилі пронеслися по всій ліванській столиці, похитуючи будівлі; вони відчувалися щонайменше на відстані 15 миль. За даними державного інформаційного агентства Лівану, це було одне з найсильніших бомбардувань у цьому районі з початку війни в жовтні минулого року”, – констатує видання.
Хашим Сафі ад-Дін, якому вже більше 50 років, є двоюрідним братом Насралли. Упродовж тривалого часу він відігравав серйозну роль у “Хезболлі” і вважався претендентом на посаду нового генерального секретаря організації. Він також став одним з небагатьох лідерів організації, яких не було на місці, де Ізраїль потужними ударами ліквідував керівництво “Хезболли” минулого тижня.
Народився Сафі ад-Дін на початку 1960-х років на півдні Лівану. Коли у 1980-х роках після громадянської війни у країні сформувалася “Хезболла”, став одним із перших членів цієї організації.
Разом з братом Хасаном Насраллою Сафі ад-Дін швидко почав відігравати в організації важливі ролі, він був, як зазначає The New York Times, “політичним, духовним і культурним лідером, а також очолював військову діяльність групи”.
Видання додає, що Сафі ад-Дін має тісні зв’язки з Тегераном: свого часу він навчався в Ірані.
США та Саудівська Аравія у травні 2017 року визнали Сафі ад-Діна терористом за його керівну роль у “Хезболлі”. При цьому у Держдепі США назвали його “старшим лідером” у виконавчій раді організації, яка контролює політичну, організаційну, соціальну та освітню діяльність угруповання.
Нагадаємо, напередодні, 3 жовтня, ЦАХАЛ заявив про ліквідацію одного з лідерів проєкту “Хезболли” з виробництва керованих ракет Махмуда Юсефа Анісі.
Також ізраїльські посадовці назвали ціллю ударів командира Хезболли Рашида Шафті, посадовця угруповання, відповідального за відділ телекомунікацій і комп’ютерів у Бейруті. Повідомлялося, що Шафті втратив пальці під час хвилі електронних вибухових атак, здійснених Ізраїлем цього місяця.
29 вересня у ЦАХАЛ заявили про ліквідацію у Бейруті командира повітряних сил “Хезболли” Мухаммеда Хусейна Срура.
А 27 вересня Армія оборони Ізраїлю завдала потужного удару по Дахіє – передмістю Бейрута, столиці Лівану. Його ціллю був головний штаб “Хезболли”. Цим ударом був ліквідований ватажок терористичного угруповання “Хезболла” Хасан Насралла. Разом із ним у бункері загинули й інші керівники бойовиків.
З 30 вересня ЦАХАЛ почав наземне вторгнення на півдні Лівану. Необхідність цього у Ізраїлі аргументували тим, що “Хезболла” планувала повторити минулорічний напад ХАМАС.
Джерело: OBOZ.UA