Російські окупанти, схоже, відчувають серйозний дефіцит озброєння, якщо їхній диктатор Володимир Путін шкребеться “по сусєкам” де тільки може. Навіть російський “Мосфільм” був змушений передати загарбникам на фронт бронетехніку, яка зберігалася на його складах як реквізит. Кіностудія поставила армії РФ для війни в Україні танки, бронетранспортери та самохідні установки 50-х років.
Таку заяву зробив гендиректор “Мосфільму” Карен Шахназаров під час зустрічі з російським диктатором Володимиром Путіним у Кремлі. Про це повідомив Telegram-канал ASTRA.
Шахназаров похвалився Путіну, що цього року “Мосфільм” надав “для потреб СВО” благодійну допомогу в сумі шість мільйонів рублів. А минулого року відправив окупантам півсотні одиниць військової техніки.
Він деталізував, що кінокомпанія у 2023 році передала російським збройним силам 28 середніх танків Т-55 та 8 легких плавучих танків ПТ-76, шість БМП і вісім тягачів, які зберігались на “військово-технічній” базі “Мосфільму”.
Ця техніка використовувалася як реквізит для зйомок фільмів та як розвага для туристів. Її зберігали на об’єкті кіностудії у підмосковному місті Краснознаменськ.
“Я дізнався, що є потреби, зв’язався з Міністерством оборони – забрали ці машини”, – відзвітував диктатору гендиректор кіностудії.
На це ватажок російських терористів Путін відповів: “Пишаємося “Мосфільмом”.
До слова, на сайті кіностудії в розділі “Військова техніка” зазначено, що загалом у розпорядженні “Мосфільму” є понад 190 одиниць бронетехніки, зокрема бронетранспортерів та самохідних установок, які ззовні “загримували” під різні зразки іноземної військової техніки різних періодів. І нібито навіть є кілька десятків одиниць військового озброєння іноземного виробництва.
Тож у “сусєках” ще є консерви для окупантів.
Варто зазначити, що Міноборони РФ активно розконсервує старі запаси військової техніки від самого початку повномасштабного вторгнення. А тепер, як видно, дійшла черга і до реквізитів.
Як повідомляв OBOZ.UA, Росія активізувала викуп радянської зброї та техніки в усьому світі. Це свідчить про виснаження російських запасів епохи СРСР на складах і центрах зберігання, а також погіршення якості того, що залишилося.
Джерело: OBOZ.UA