Президентство республіканця Дональда Трампа загрожує обвалити вартість нафти до $50 за барель. Раніше політик заявляв, що готовий обвалити ціну чорного золота до близького до цього показника, щоб припинити війну в Україні, скоротивши доходи Кремля. Втім, деякі експерти сумніваються у реалістичності такого плану.

Натомість у погрози Трампа вірить наближений до кремлівського диктатора Володимира Путіна російський олігарх Олег Дерипаска. “Доброго ранку, новий світ. Нафта до $50 до травня, світ буде, схоже, скрізь”, – написав він у Telegram 6 листопада.

Раніше в інтерв’ю виданню Bloomberg Трамп заявив, що досягне зниження ціни нафти, дозволивши бурити в США більше нафтових і газових свердловин. “У нас більше рідкого золота, ніж у будь-кого”, – пояснив це політик.

Це підтвердили і в The Washington Post. Джерела видання стверджують, що у квітні він провів зустріч із двома десятками найбільших нафтових компаній США, запропонувавши їм в обмін на фінансову підтримку його кандидатури на виборах у разі свого обрання президентом скасувати десятки екологічних правил та політик чинної адміністрації та не допустити прийняття нових. Це значно спростило б податкові та інші витрати.

Також Трамп пообіцяв негайно покласти край заморожуванню адміністрацією Байдена дозволів на експорт зрідженого природного газу. Він також повідомив керівникам, що почне виставляти на аукціон більше договорів оренди для буріння нафтових свердловин у Мексиканській затоці, виступав проти вітроенергетики та заявив, що скасує обмеження на буріння в арктичній зоні Аляски

Новини щодо фактичної перемоги Трампа вже призвели до зниження цін на нафту. Як повідомляє Reuters, 6 листопада ф’ючерси на нафту еталонної марки Brent впали на 1,25 долара (1,65%) до 74,28 долара за барель. А американська WTI знизилася у ціні на 1,25 долара (1,74%) до 70,74 долара за барель.

Екс-прем’єр-міністр Росії Михайло Касьянов прогнозує, що за вартості чорного золота на рівні $40 за барель протягом року режиму Путіна не вистачить фінансів для ведення війни проти України. Міжнародні санкції вже призвели до того, що частка експорту нафти та газу в доходах бюджету РФ зменшилася з 50% до 30%, а газовий монополіст “Газпром” зазнав збитків у 7 млрд доларів США.

Раніше Дональд Трамп розповів, що у розмові з Путіним погрожував обрушити нафту до цього показника, якщо Росія почне повномасштабне вторгнення в Україну. Він упевнений, що для миттєвої зупинки війни йому доведеться зустрітися з Путіним і Зеленським.

Проте далеко не всі фахівці вірять у те, що Трампу вдасться здійснити свій план. Зокрема, російський економіст Михайло Бєляєв вважає, що одним лише зростанням видобутку нафти в США неможливо обвалити світові ціни на чорне золото.

“Є, звичайно, курсові коливання ціни нафти на біржі, але вони все одно орієнтуються на реальне споживання. Очікувати, що у світі відбудуться якісь катаклізми, які вимагатимуть такої різкої зміни ціни на нафту, важко. До того ж, ціна на нафту складається в результаті роботи нафтового картелю ОПЕК. Чекати від країн-учасниць, що вони обвалять ціну власного продукту вдвічі, не варто”, – пояснив Бєляєв.

За великим рахунком його слова підтверджуються й неофіційними даними про собівартість видобутку нафти в самих Штатах. Так, імовірно, “підйом” з надр одного барелю сировини обходиться американським компаніям у 44-64 долари при видобутку традиційним способом та 30-34 долари при видобуванні методом гідророзриву пласта.

Крім цього, є витрати на транспортування нафти, закупівлі обладнання тощо. Тобто навряд чи американським видобувачам буде вигідно продавати свою сировину по 40 доларів, навіть якщо Трамп активно стимулюватиме галузь.

Також OBOZ.UA повідомляв, що ЄС розслідує обхідну схему імпорту російської нафти через Туреччину, яка за рік принесла Москві близько 3 мільярдів євро. Турецькі порти стали центром перевалки завдяки лазівкам у санкційному режимі ЄС, що дозволяє експортувати змішане паливо під новою маркою.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *