Незважаючи на загрозу міжнародних санкцій, керівництво фінансової групи Raiffeisen Bank International (RBI) не готове вивести свій підрозділ із Росії. Це з тим, що Кремль може позбавити материнську компанію компенсації за банк.

Про це, як пише Handelsblatt, під час дзвінка з аналітиками 30 жовтня заявив генеральний директор RBI Йоханн Штробль. Це означає, що Райффайзен Банк продовжить обслуговувати громадян країни-агресора і сплачувати податки в її скарбницю ще невизначений час.

“Я розумію, що необхідно враховувати відмову від дивідендів та негативний вплив на групу, що ми й робимо. Однак ми ще не досягли тієї точки, коли могли б піти без будь-якої компенсації”, – зазначив гендиректор RBI. 

Штробль зазначив, що російська “дочка” RBI “Райффайзен Росія” щокварталу приносить прибути. За його оцінками, на сьогодні капіталізація підрозділу в РФ складає 5-6 млрд євро.

“Ми можемо вивчити можливості часткового або повного виходу з бізнесу, а поки ми цього не зробимо, прискорене скорочення бізнесу – наш основний сценарій”, – сказав він.

“Райффайзен Банк” – найбільший західний банк у Росії. Про плани згорнути бізнес у РФ у компанії регулярно заявляють з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке відбулося 24 лютого 2022 року.

Через тривалий вихід із країни-агресора Європейський центральний банк (ЄЦБ) навіть пригрозив RBI санкціями, у відповідь на що на початку 2024 року в RBI анонсували поступове скорочення бізнесу в Росії. Протягом року клієнтом попередила про такі обмеження:

  • заборона міжнародних переказів в іноземній валюті;
  • обмеження випуску накопичувальних рахунків;
  • припинення обслуговування депозитів.

Зокрема, у III кварталі 2024 року обсяг депозитів клієнтів упав на 26%, але Штробль попередив, що рівень, до якого вони впадуть зрештою, оцінити складно. “Я припускаю, що ЄЦБ зараз згоден з тим, що ми реалізуємо те, що маємо на даний момент”, – додав глава RBI.

Також OBOZ.UA повідомляв, що російський арбітражний суд заарештував акції “дочки” Raiffeisen Bank у РФ. Це “неминуче призведе до затримок” у процесі виходу Raiffeisen Bank International з Росії, стверджують у самому банку.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *