До Києва прибула місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) задля обговорення з українською владою шостого перегляду програми Механізму розширеного фінансування (EFF). Аби отримати 1,1 млрд доларів траншу, Україна має забезпечити чотири основні вимоги, що стосуються бюджетного планування, фінансової стабільності, енергетики та державного управління.
Про це повідомили у Міністерстві фінансові, яке разом з Національним банком бере участь у переговорах. Місія МВФ триватиме протягом наступних днів у Києві. Вже відомо, які структурні маяки має виконати Україна до шостого перегляду програми макрофінансової допомоги:
- здійснити огляд довоєнних політик та практик середньострокового бюджетного планування;
- оцінити фінансові ризики для фінансової стабільності й підготувати план дій для різних сценаріїв;
- оцінити фінансовий стан підприємств централізованого теплопостачання;
- розробити політику управління державною власністю у державних підприємствах, політику дивідендів і стратегію приватизації.
“Мінфін спільно з командами Національного банку та МВФ продовжує активно працювати над впровадженням спільно визначених реформ. Ми вдало пройшли вже пʼять переглядів Програми та розраховуємо на успішний шостий перегляд вже у грудні та, як результат, отримання наступного траншу обсягом близько 1,1 млрд доларів”, – зазначив Сергій Марченко.
Що таке EFF: деталі програми підтримки від МВФ
Чинна програма фінансування EFF розрахована на чотири роки та виділення близько 15,6 млрд доларів. МВФ та Україна затвердили її 31 березня 2023 року, а перший транш у розмірі 2,7 млрд доларів надійшов на початку квітня-2024. Другий транш на 890 млн доларів було переказано в липні.
Станом на кінець червня Україна виконала усі кількісні критерії, а також структурні бенчмарки, необхідні для п’ятого перегляду EFF. Але для наступних траншів МВФ необхідне стійке зростання економіки, а також зміцнення незалежності, компетентності й авторитету антикорупційних та судових інститутів.
Також OBOZ.UA повідомляв, що МВФ рекомендує надалі підвищувати податок на додану вартість (ПДВ) в Україні. У фонді наголошують, що це має збільшити потенціал внутрішніх джерел фінансування бюджету в короткостроковій перспективі.
Джерело: OBOZ.UA