Україна отримає від Світового банку новий пакет макрофінансової допомоги на суму 750 млн доларів. Відповідний проєкт 7 листопада ухвалила Рада директорів цієї фінансової організації.
Як повідомили у Міністерстві фінансів кошти нададуть в межах нового системного проєкту в Україні “Підтримка відбудови шляхом розумного фіскального управління” (SURGE). Гроші будуть надані у 2024-2027 роках і складатимуться з двох кредитів:
- 450 млн доларів – з Цільового фонду з надання Україні необхідної кредитної підтримки (ADVANCE Ukraine) Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР);
- 300 млн доларів – від Спеціальної програми відновлення для України та Молдови (SPUR) Кризового фонду МБРР
Відповідні міжнародні угоди зі Світовим банком планують підписати вже найближчим часом, а залучити передбачені кошти Україна планує вже до кінця 2024 року. Мета проєкту SURGE:
- створити необхідне середовище та інституційні засади для ефективного і підзвітного впровадження та фінансування кліматично-орієнтованого відновлення.
- створити ефективну систему управління публічними інвестиціями в умовах післявоєнного відновлення та відбудови;
- покращити фіскальне управління на місцевому рівні;
- вдосконалити середньострокове та програмне бюджетування на місцевому рівні та адміністрування доходів.
Згідно з умовами договору кошти до загального фонду держбюджету України надходитимуть після досягнення прописаний у міжнародному договорі показників – сума залежатиме від самих показників (механізм program-for-results, або “Програма кредитування з прив’язкою до результатів”)
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вже подякував керівництву Світового банку й міжнародним партнерам України за підтримку під час розв’язаної Росією повномасштабної війни.
“Реалізація програми допоможе зміцнити роботу державних інституцій в умовах війни, надавати ключові державні послуги громадянам у повному обсязі. Реформи у межах проєкту спрямовані на покращення ефективності управління публічними інвестиціями та державними фінансами. У разі потреби фінансування може бути збільшене”, – зазначив прем’єр.
Раніше OBOZ.UA вже повідомляв, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) прийняв пропозицію Національного банку України і переглянув розмір комісій на свої послуги. Це дозволить Україні щорічно економити 130 млн доларів зі свого бюджету. Таким чином протягом 6-7 років наша країна збереже до 700 млн доларів.
Джерело: OBOZ.UA