З початку 2024 року в Україні було зафіксовано 63 випадки, коли через самовільне втручання в роботу газових приладів вода потрапляла в газопроводи, через що від газопостачання було відключено 732 споживачів. Проблема виникає через те, що під час підключення газової колонки самостійно або за допомогою сумнівних майстрів плутаються шланги подачі води та газу. Це призводить до того, що вода розтікається газовими трубами по будинку, потрапляє в лічильники та газові прилади мешканців.

Про це розповіли у ГазПравді. Там зазначили: зазвичай усе починається з бажання заощадити на заміні газової колонки.

“Люди економлять кошти, звертаються до неперевірених фірм, які не мають ліцензій, не мають навичок, не вміють проводити ці роботи якісно. Потім трапляються аварійні ситуації”, – йдеться в матеріалі.

При цьому наголошується: масштаб факторів залежить від багатьох чинників. Зокрема:

  • на якому поверсі сталася аварія;
  • який тиск води в трубах і як швидко було помічено проблему.

“Як скоро будинки повернуть газопостачання, залежатиме від обсягу завданих збитків. Іноді це триває кілька днів, але часто роботи затягуються на тижні”, – розповіли аналітики.

При цьому зазначається, щоб висушити газову мережу будинку, газовикам доводиться обстежити всі квартири. При чому перевіряти не лише труби, а й газові прилади – адже вода може потрапити, зокрема:

  • у лічильник газу;
  • у газову плиту.

Воду замість газу можна отримати не лише в багатоповерхівці

Водночас, наголошують автори матеріалу, подібна ситуація може статися не лише у багатоповерхівці. У великі проблеми може вилитися неправильне встановлення колонки й у приватних будинках.

“Якщо таке трапляється у приватних домогосподарствах, це ускладнює ситуацію. Адже треба проводити земляні роботи, розкопувати газопровід, знаходити нижню точку (щоб злити воду. – Ред.)”, – зазначається у матеріалі.

Загалом, констатується, самовільне втручання у роботу газової мережі не лише небезпечне, а й незаконне. Відповідно, винуватця аварії можуть покарати:

  • зобов’язати сплатити штраф та відшкодувати збитки, заподіяні сусідам;
  • у деяких випадках його взагалі можуть відрізати від газопостачання.

“Встановлювати, замінювати та ремонтувати газове обладнання мають лише кваліфіковані та сертифіковані фахівці”, – нагадали аналітики.

Як повідомляв OBOZ.UA, в той же час українці можуть зіткнутися з тим, що їм нараховують завищені обсяги споживання газу, через що доведеться платити більше, ніж було спожито. Щоб уникнути цього, слід вчасно передавати показники лічильника газовикам. Робити це потрібно щомісяця з 1 по 5 число.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *