В українських банках очікується відчутна зміна курсу готівкового долара – насамперед, у продажу. За прогнозами, протягом наступного тижня (30 вересня – 6 жовтня) вартість американської валюти в них перебуватиме в межах 41,2-41,8 грн. Увечері ж 26 вересня банки купують долари в середньому по 41,15 грн, а продають по 41,6 грн. Таким чином, не виключається зростання курсу як в купівлі, так і в продажу.

В обмінниках також прогнозується зростання курсу в купівлі та продажу, розповіли OBOZ.UA у банківському секторі. Так:

  • очікується, що з понеділка курс долара в обмінних пунктах перебуватиме у межах 41,2-41,8 грн;
  • увечері 26 вересня вони визначили вартість валюти у середні 41,03/41,55 грн (купівля/продаж).

Загалом же, зазначається, на початку жовтня курсові показники не стрибатимуть. Так, “всі зміни будуть досить плавкими та тенденційними.

Проте не виключається, що за підсумками вересня-жовтня гривня може девальвувати. Однак практично непомітно – “до 1% вартості”.

“Найголовнішим і, так би мовити, системним чинником все ж таки залишиться стратегія Нацбанку: це вчасне та ефективне реагування на будь-які навіть потенційні загрози для стабільності ринку. Власне завдяки ефективним діям регулятора, ситуація на валютному ринку є до міри прогнозованою”, – розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий.

Чи різко підвищуватимуть курс

Зі свого боку, нардеп Ярослав Железняк (“Голос”) пояснив: прописаний у проєкті бюджету-2025 курс долара в 45 грн не є рівнем, до якого влада опускатиме гривню. Це прогноз, необхідний для підрахунку, зокрема, витрат, пов’язаних з імпортом. При цьому все рахується з запасом – тому часто цей прогнозний курс завищують для перестрахування та погодження бюджету з партнерами. Він зазначив: яким буде курс насправді, ніхто не знає.

“Як прогноз збігається з реальністю – коротко, майже ніяк. Раз на 10 років вгадують. … Тому я дуже раджу ставитись до курсу 45 грн за долар наступного року дуже скептично”, – сказав народний депутат.

Загалом же, розповів він, курс долар закладають до бюджету, “бо треба порахувати, скільки прийде іноземної допомоги у гривні/скільки витратимо на обслуговування боргу”. А крім того:

  • для розрахунку доходів від митниці та акцизів, “які переважно безпосередньо залежать від курсу”;
  • для розуміння витрат, пов’язаних із імпортом – “наприклад, іноземна зброя”.

Як повідомляв OBOZ.UA, до кінця ж 2024 року в Україні не очікується суттєвих змін курсу долара. За прогнозами банківського сектора, курсові коливання валюти відбуватимуться у поточному коридорі 41,3-42 грн, що загалом збігається із курсовими розрахунками, закладеними до державного бюджету на 2024 рік (42,1 грн на кінець року). Відповідно скуповувати долари з надією швидко заробити резону немає.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *