Народні депутати Верховної Ради проголосували за перезавантаження української митниці. 17 вересня за відповідний законопроєкт №6490-д проголосували в цілому 260 народних депутатів.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”). Він нагадав про пропозиції та поправки, які внесли до проєкту закону у другому читанні:

  • врегулювання істотних умов контракту про проходження служби в митних органах;
  • визначення вимог до професійної компетентності посадових осіб митних органів;
  • запровадження процедури ротацій посадових осіб митних органів, перевірок на доброчесність та моніторингу способу життя;
  • можливість проведення психофізіологічного опитування із застосуванням поліграфа посадових осіб митних органів;
  • врегульовано умови оплати праці посадових осіб митних органів.
  • удосконалено підходи до формування конкурсної комісії з проведення конкурсу на посаду керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, атестаційних комісій та комісії з проведення зовнішньої незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику тощо.

Реформа митниці є одним з маяків Меморандуму про співпрацю, який Україна уклала з Міжнародним валютним фондом. Аби продовжувати отримувати макрофінансові транші, наша країна має завершити її до кінця жовтня. Про це нагадав перший заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк (“Голос”).

“Це є маяком МВФ, Світового банку та США. І всіх бізнес асоціацій. І громадськості. Але найголовніше – це найкраще, що можна було з нашого боку зробити для збільшення надходжень у бюджет”, – заявив нардеп.

Також OBOZ.UA писав, що в Україні планують запустити і пенсійну реформу, яка має за рахунок введення накопичувального рівня забезпечити людині в майбутньому заміщення 60% заробітку. Відповідний законопроєкт нардепи хочуть розглянути до кінця року.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *